Szkolenia – czym należy się kierować przy ich wyborze?

W dzisiejszych czasach wielu właścicieli zarówno dużych jak i małych przedsiębiorstw decyduje się na szkolenia dla pracowników mające na celu wesprzeć i wspomóc ich rozwój. Aby były one jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb, należy poznać kilka wskazówek, które sprawią, że wybór firmy szkoleniowej nie będzie żadnym problemem.

Po pierwsze odpowiednio dopasowana oferta

Jeśli już przebrnęliśmy przez pierwszy krok, jakim jest wybór firmy szkoleniowej, to drugim – bardzo ważnym jest sprawdzenia czy jej oferta jest zgodna z naszymi potrzebami szkoleniowymi. Dlatego, tutaj należy zwrócić uwagę na to, by usługodawca przeprowadził wstępną analizę potrzeb tematycznych oraz analizę poziomu wiedzy samych uczestników spotkania. Tym sposobem oferta będzie doskonale dopasowana do naszych potrzeb. Ponadto, wybierając firmę szkoleniową warto także skupić się na kilku aspektach, jakimi są: elastyczność terminów, miejsce szkolenia oraz wszelkiego rodzaju pomoce (tablet, zrzutnik), które ułatwią przebieg szkolenia.

Szukasz miejsca na organizację szkolenia lub konferencji? Zajrzyj na https://www.bwoldtown.pl/ i sprawdź ofertę konferencyjną!

Po drugie doświadczony trener

Doświadczony trener – to znaczy jaki? Tym określeniem nazywamy osobę, której wiedza została potwierdzona np. certyfikatem. Dobry trener powinien bardzo dobrze znać tematykę danego szkolenia oraz ludzi, z którymi podejmuje współpracę. Znajomość różnorodnych metod szkoleniowych także będzie jego atutem. Najważniejsze, by był on wiarygodny i co najważniejsze – skuteczny w swoich działaniach.

Po trzecie opieka po szkoleniu

Dobra firma szkoleniowa to również taka, która zapewnia nieodpłatną opiekę po szkoleniu. Tutaj pomocą powinni służyć trenerzy, którzy chętnie udzielą cennych wskazówek w codziennych trudnościach pracowników. Większość tego typu firm udostępnia także specjalne przygotowane platformy learningowe, które również wspierają rozwój osób biorących udział w szkoleniu.

Po czwarte pozytywne opinie klientów

Jeśli opinie klientów są wiarygodne, to z pewnością pomogą nam w ostatecznym wyborze danej w firmy szkoleniowej. Jednak gdzie je możemy znaleźć? Różnego rodzaju fora, serwisy internetowe, to miejsca, na których znajdziemy opinie dotyczące wybranej przez nas firmy szkoleniowej. Coraz częściej opinie możemy znaleźć na stronie samego usługodawcy, co z pewnością ułatwi nam wyrobienie sobie zdania na jego temat. Nie warto sugerować się opinią, której twórcą jest osoba anonimowa, nie mająca do przekazania niczego co pomogłoby nam w podjęciu decyzji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.