Szkolenia z prowadzenia sklepów internetowych – czy warto wziąć w nich udział?

Szkolenia, to przede wszystkim możliwość zdobycia sporej wiedzy na określony temat, która w późniejszym czasie przyda się w naszej pracy zawodowej. Warsztaty szkoleniowe, to także poznawanie nowych ludzi, którzy stwarzają możliwość kreowania różnych perspektyw, podejść lub punktów widzenia. A jak to jest w przypadku szkoleń ze sklepów internetowych? Jakie korzyści możemy osiągnąć?

Stworzenie sklepu internetowego, to nic trudnego!

Wydawałoby się, że stworzenie sklepu internetowego to tylko pomysł na sprzedaż produktów z określonej tematyki, wprowadzenie ich do sklepu oraz stworzenie grafiki, która zachęcałaby do zakupu. Jednak, należy mieć na uwadze, że z tym procesem związane jest wiele innych czynności. Aby je dobrze poznać możemy skorzystać z ofert firm zajmującymi się szkoleniami z zakresu sklepów internetowych. Biorąc w nich udział dowiemy się m.in. o technicznych aspektach zakładania e-sklepu, o jego promocji, poznamy podstawy analityki internetowej czy ogólną idee sprzedaży w Internecie. Jednak, to nie wszystko. Specjaliści od sklepów internetowych na szkoleniu zwrócą uwagę również na inne aspekty istotne dla prowadzenia e-sklepu.

Oprogramowanie sklepu

Jak każdy sklep internetowy musi posiadać oprogramowanie, dzięki któremu będzie mógł prawidłowo funkcjonować. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele platform do obsługi sprzedaży internetowej, takich jak Shoper, Sote, IAI SHOP lub sklepy PrestaShop. Który z nich wybrać? Zdecydowanie PrestaShop, czyli obecnie jeden z najpopularniejszych systemów umożliwiających prowadzenie sklepu internetowego. Jest to system bardzo wydajny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Osoby zafascynowane technologią, które nie chcą poprzestawać na nauce obsługi systemów do obsługi sklepów, mogą zainteresować się innymi sposobami na poszerzenie swoich kompetencji. Warto rozważyć na przykład kurs programowania bądź cyberbezpieczeństwa – o szkoleniach zamkniętych z dziedziny IT piszemy osobno: http://www.studioszkolen.pl/2021/05/14/szkolenia-zamkniete-programowanie/

Grafika sklepu internetowego

Grafika, to pierwsza rzecz, na którą zwraca klient zaraz po wejściu na dany sklep internetowy. Dlatego tak ważne jest by była ona przede wszystkim estetyczna oraz funkcjonalna. Źle zaprojektowana grafika może doprowadzić do sytuacji, w której klient straci ochotę na zakup produktów w Twoim sklepie, a w konsekwencji tego wybierze ofertę konkurencji. Tak więc warto zadbać nie tylko dobry wygląd samej strony głównej czy podstron, ale również należy starać się sam produkt musi przedstawiać się jak najlepiej.

Dodatkowe funkcje sklepu

Obsługa sklepu internetowego wymaga także wielu innych rozbudowanych funkcji wspomagających jego działanie. W tym celu korzysta się ze specjalnych modułów oferowanych przez dostawcę wybranego przez nas oprogramowania. Wdrażając je do swojego e-sklepu możemy przyciągnąć znacznie większą ilość klientów. Dużym ułatwieniem są np. moduły PrestaShop, które oferują m.in. dodanie kuponów rabatowych, bonów podarunkowych i wiele, wiele innych. W ofercie dostępne są także moduły SEO mające za zadanie zadbać o dobrą pozycję Twojego sklepu w wyszukiwarce.

Testowanie sklepu

Przed ostatecznym opublikowaniem sklepu niezbędne jest przeprowadzenie testów jego funkcjonalności. Warto skupić się na większej ilości testów pod kątem poprawności działania sklepu, nieuzupełnionych stron, użyteczności oraz pod względem responsywności e-sklepu. W efekcie tego będziesz mieć pewność, że Twój sklep jest najlepszym miejscem na robienie zakupów.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem oprogramowania PrestaShop? Zajrzyj na jash.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.