Prawo w firmie – szkolenia dla każdego pracownika

Nieznajomość prawa szkodzi, a nieznajomość prawa w firmie zaszkodzić może wręcz całemu przedsiębiorstwu! Szkolenia otwarte z prawa w firmie powinny zainteresować każdego obecnego na rynku pracy. Prawo być może nie jest uznawane za fascynującą dziedzinę, ale obeznanie w jego zawiłościach zaoszczędzi nam wielu problemów.

Szkolenie z prawa pracy – program 

Doskonała znajomość Kodeksu Pracy i umiejętność interpretacji skomplikowanych przepisów prawnych jest nieodłączna dla każdego pracownika działu kadr. Szkolenia otwarte z prawa pracy dedykowane są w pierwszej kandydatom na stanowiska związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz kierownikom chcącym poszerzyć kompetencje. Program szkolenia z prawa pracy obejmuje kwestie wszelkiego rodzaju umów pomiędzy pracodawcą a zatrudnionym – to temat, w którym obeznani powinni być nie tylko zasiadający w dziale HR, ale każda osoba aktywna na rynku pracy! Kursy z prawa pracy obejmują również nie tak proste zagadnienia dotyczące urlopów, czasu pracy, zmian warunków jej świadczenia i wreszcie rezygnacji oraz zwolnień. Dokładnie poruszane są także zagadnienia związane z opieką nad dzieckiem, kwestiami zdrowotnymi oraz ochroną danych osobowych. Szkolenia otwarte z prawa pracy są dobrym pomysłem nie tylko dla zarządzających kadrami. Może wziąć w nich udział każdy, kto nie czuje się usatysfakcjonowany poziomem swojej wiedzy na temat praw i obowiązków własnych oraz pracodawcy. Wiedza przekazywana jest w przystępny sposób, a przede wszystkim mamy gwarancję jej rzetelności. Wiele osób mając wątpliwości co do aspektów Kodeksu Pracy posiłkuje się Internetem, ale trzeba pamiętać, że informacje zawarte w artykułach lub wymieniane przez użytkowników forów internetowych mogą być po prostu błędne. Szkolenia z prawa pracy to nieporównywalnie lepsze źródło wiedzy!

Prawo własności intelektualnej – szkolenie dla każdego

Znajomość prawa własności intelektualnej nie bez powodu obecna jest w każdym programie studiów, a coraz częściej poświęca się jej czas także w szkołach średnich. Na szkolenie otwarte z prawa własności intelektualnej powinien zdecydować się każdy, kto tworzy treści posiłkując się cudzymi utworami, fotografowie żyjący z pracy artystycznej, ale także zwykli użytkownicy portali społecznościowych, którym zdarza się czasem opublikować coś na publicznym profilu. 

Szkolenia z prawa własności intelektualnej są prowadzone w wielu firmach, szczególnie tych skupionych wokół branży kreatywnej. Rozpoczynając twórczą pracę lepiej byśmy nie mieli wątpliwości co do interpretacji żadnego ustępu z Ustawy o prawie autorskim i prawie pokrewnym. Nietrudno potknąć się na jej zawiłościach, a to może skończyć się daleko idącymi konsekwencjami – nie tylko sprawą w sądzie, ale także utratą pracy i reputacji. Ukończyć jakiś rodzaj kursu z tej dziedziny powinien także samozatrudniony grafik, dziennikarz czy copywriter. 

Kurs ochrony własności intelektualnej może uchronić nas od wielu problemów! Nawet prowadzenie firmowego bloga – o tym piszemy w osobnym w artykule: http://www.studioszkolen.pl/2020/07/06/czy-warto-prowadzic-firmowego-bloga/ – może skończyć się problemami dla przedsiębiorstwa, jeśli powierzymy go osobie nieznającej podstaw prawa autorskiego. Bardzo duża część internautów łamie zasady ochrony własności intelektualnej niemal codziennie i nawet nie zdaje sobie sprawy – profesjonaliści zdecydowanie nie powinni zasilać tej grupy.

Szkolenia otwarte z prawa w firmie – czy warto?

Osoby związane zawodowo z działem kadr i płac powinny sukcesywnie inwestować w poszerzanie swoich kompetencji. Kodeks Pracy nieustannie się zmienia, a szkolenia z prawa w firmie pozwalają być na bieżąco. Do zdecydowania się na kurs prawa pracy namawiamy również osoby niezwiązane bezpośrednio z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Bądźmy szczerzy – rynek pracy bywa brutalny, a nieuczciwi pracodawcy chętnie żerują na niewiedzy zatrudnianego. Nie tak łatwo samodzielnie zgłębić prawo pracy – szkolenie z profesjonalistą gwarantuje zarówno przystępne wyjaśnienie wszelkich zawiłości jak i rzetelność. 

Kursy prawa w firmie obejmują również prawo własności intelektualnej. Na poszerzanie wiedzy w tej dziedzinie powinien zdecydować się na niemal każdy użytkownik Internetu, który nie chce ryzykować problemów. W przypadku osób pracujących z różnego typu treściami szkolenia z prawa autorskiego są w zasadzie niezbędne. Nieznajomość prawa może w ich przypadku skończyć się bardzo niefortunnym zakończeniem kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.