Szkolenia zamknięte – programowanie, Linux, cyberbezpieczeństwo

Kompetencje działu IT to niezawodna inwestycja dla każdego przedsiębiorcy – technologia się rozwija, a więc rozwijać się muszą też pracownicy. W wielu firmach stawia się szkolenia zamknięte z programowania. Popularne są też kursy dla administratorów serwerów i poszerzanie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jakie programy szkoleniowe z dziedziny IT warto rozważyć dla swoich pracowników?

Szkolenia zamknięte z programowania – co obejmują?

Szkolenie zamknięte dla programistów różnią się od otwartych przede wszystkim programem. W kursach otwartych wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani tematem, ale szkolenia zamknięte dla firm przygotowane są z myślą o pracujących w IT profesjonalistach, którzy nie tyle nabywają kompetencje co je poszerzają. 

Programy zajęć skupiają się na konkretach – zamknięte kursy programistyczne mogą dotyczyć na przykład wybranego środowiska programistycznego.  Niektóre firmy organizujące kursy z dziedzin informatycznych oferują szkolenia zamknięte z programowania dla początkujących. Mogą w nich mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani pracownicy. W działach niepowiązanych z IT mogą skrywać się programistyczne talenty!

Kursy zamknięte mogą być także sposobem na zacieśnienie więzi z pracownikami i nagrodzenie ich za wyniki. Zainteresowanie najnowszymi technologiami jest dość powszechne, a otwarte szkolenia z programowania nie należą do tanich. Wiele osób nie może sobie na nie pozwolić, więc będą zachwycone takim prezentem od szefa. Jednym ze skutecznych sposobów na zacieśnianie relacji z pracownikami jest także organizacja wyjazdów. O wyjazdach integracyjnych piszemy więcej w osobnym artykule: http://www.studioszkolen.pl/2020/02/06/gdzie-zabrac-pracownikow-na-wyjazd-integracyjny-poznaj-najciekawsze-mozliwosci/.

Kurs administrowania systemami Linux – czy warto?

Z pewnością każdy słyszał o systemach Linux, ale mało kto miał okazję bliżej je poznać – w codziennym użytkowaniu dominuje Windows oraz Mac OS. Dystrybucje Linuxa są za to szeroko wykorzystywane w rozwiązaniach serwerowych – niebezpodstawnie skradły serca administratorów! Do najpopularniejszych należą Debian, Ubuntu, SUSE, Red Hat czy Fedora. Moglibyśmy wymieniać bardzo długo, bo aktualnie jest ich ponad 600 i nic nie wskazuje, by na tym miało stanąć. Linux w firmie – czy warto go wprowadzić, a przy okazji zainwestować w kurs dla pracowników działu IT? 

GNU/Linux cechuje się niedoścignioną przez konkurencję odpornością na ataki hakerskie – to zasługa między innymi skomplikowanej struktury repozytoriów. Bardzo dużo robi także mnogość dystrybucji – uniwersalnych wirusów do zaaplikowania systemom linuxowym po prostu nie ma. Natomiast, pod dominujące na rynku wersje Windowsa i Mac OS hakerzy tworzą bardzo dużo szkodliwego oprogramowania.

Kolejna kwestia to konfiguratywność i stabilność, a w dobie powszechnego inwigilowania przez technologię cenimy również prywatność – Linuxy nie kolekcjonują danych użytkownika. Jakby tego było mało, zdecydowana większość dystrybucji jest całkowicie bezpłatna. 

Administrator który do tej pory nie pracował na GNU/Linux z pewnością będzie na początku mocno zagubiony. Nie jest to oprogramowanie łatwe w obsłudze, szczególnie dla osób całe życie przyzwyczajonych do Windowsa. By wdrożenie nowego systemu przebiegło sprawnie, niezbędne jest zainwestowanie w szkolenie z administrowania systemem Linux.

Cyberbezpieczeństwo – szkolenia na wagę złota!

O ile zamknięte szkolenie z programowania to przydatna opcja, tak kursy cyberbezpieczeństwa są w dzisiejszych czasach w zasadzie niezbędne. Firmowe zasoby stale są narażone na ataki hakerskie – regularnie słyszymy choćby o aferach z wyciekami danych klientów. By nic nie zaszkodziło technicznej infrastrukturze przedsiębiorstwa warto zorganizować dla działu IT szkolenie z cyberbezpieczeństwa. 

Oferta jest zróżnicowana – programy kursów dotyczą sieci bezprzewodowych, konkretnych systemów, popularyzują także te dedykowane dla administratorów serwerów. Pracownicy mogą sprawdzić swoje umiejętności zapobiegania atakom hakerskim na tak zwanym poligonie cybernetycznym. Na takim poligonie, w kontrolowanych warunkach mierzą się z atakami hakerskimi. Zamknięte szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa cenimy zwłaszcza teraz – w dobie pracy zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.