studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Edukacja i rozwój > Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

Niewiele rzeczy rozwija tak jak czytanie książek. Jeśli więc chcesz wkroczyć na drogę samorozwoju, najlepiej sięgnąć właśnie po wartościową lekturę. Jakie tytuły warto przeczytać w pierwszej kolejności? Wybraliśmy książki do samorozwoju, które mogą rozpocząć pozytywne zmiany w Twoim życiu. Poznaj 5 wyjątkowych tytułów.

1 “Najpierw rzeczy najważniejsze” – Stephen R. Covey

Pierwszym krokiem na drodze samorozwoju może być nowe określenie priorytetów. Stephen R. Covey właśnie na tym skupia się w swojej książce. Proponuje wyróżnić rzeczy naprawdę ważne i oddzielić je od tych, które spokojnie można pominąć. Dzięki temu przestaniesz zamartwiać się tym, że czegoś nie zrobiłeś. Nie będziesz ślepo podporządkowany terminarzowi. I znajdziesz czas na to, co naprawdę popycha Cię do przodu. Książkę znajdziesz na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-samorozwoju.

2 “Niemożliwe. Pokonaj ego. Żyj bez granic” – Dawid Piątkowski

Według Dawida Piątkowskiego Twoim wrogiem jest ego – myśli, emocje i nawyki, które dążą do autodestrukcji. By zacząć się rozwijać i prawdziwie żyć, musisz je więc pokonać. Autor podpowiada, jak to zrobić, i roztacza piękną wizję tego, jak później będzie wyglądać Twoje życie. Po pokonaniu ego znajdziesz szczęście, nie będziesz cierpieć przez stres czy brak motywacji. Najpierw musisz jednak pokonać ograniczenia, a książki do samorozwoju takie jak ten tytuł Ci w tym pomogą.

3 “Sztuka autoreformy” – Jay Samit

To kolejny tytuł, który pokaże obszary w Twoim życiu, które wymagają naprawy. Przede wszystkim jednak nauczy Cię nowego sposobu myślenia. Takiego, jakim posługują się reformatorzy. Jay Samit uważa, że dzięki temu będziesz w stanie zreformować każdy aspekt swojego życia. Autoreforma pomoże zarówno w biznesie czy karierze zawodowej, jak i w życiu codziennym. Autor popiera wszystko przykładami z życia wybitnych reformatorów. Kto wie, może po tej lekturze i Ty do nich dołączysz?

4 “Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą” – Todd Henry

Książki do samorozwoju mogą także nauczyć Cię kreatywności. Tak przynajmniej przekonuje Todd Henry. Nie ma wyboru, by mu nie wierzyć – o jego kwalifikacjach świadczą miliony pobrań jego podcastu “The Accidental Creative”. Przekonuje, że kreatywność to nie przebłysk geniuszu czy kwestia przypadku, a wynik ciekawości i zadawania pytań. W tej książce znajdziesz więc techniki organizowania czasu, ustalania rytmu kreatywności czy pozbywania się rozpraszaczy.

5 “Kim jesteś? 125 zadań i wyzwań, by lepiej poznać siebie” – Kamila Kruk

Wartościowe książki do samorozwoju z naszej listy zamyka pozycja, która klasyczną książką nie jest. Kamila Kruk zdecydowała bowiem, że “Kim jesteś…” ma być praktycznym przewodnikiem w rozwoju osobistym. Dlatego książka ma formę zbioru zadań. Przy ich rozwiązywaniu lepiej poznasz i zrozumiesz samego siebie. Zadania zostały stworzone nie tylko przez autorkę – zaprosiła do współpracy uznanych trenerów rozwoju personalnego. Do zadań warto wracać co jakiś czas, w ten sposób można ocenić własne postępy.

Podsumowanie: jakie książki do samorozwoju warto przeczytać?

Samorozwój to trudna sztuka, ale odpowiednie lektury mogą być świetnym sposobem, by jej spróbować. Dzięki książce “Najpierw rzeczy najważniejsze” na nowo uszeregujesz swoje priorytety. “Niemożliwe. Pokonaj ego. Żyj bez granic” to z kolei klucz do zmiany złych nawyków. “Sztuka autoreformy” nauczy Cię myśleć jak wielcy reformatorzy, a “Kreatywność na zawołania…” pokaże, jak zdobywać się na kreatywne pomysły w każdej sytuacji i aspekcie życia. Swoje postępy będziesz mógł zaś śledzić dzięki zadaniom z książki Kamili Kruk.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak zmienić niezdecydowanego potencjalnego klienta w klienta realnego?

Jak zmienić niezdecydowanego potencjalnego klienta w klienta realnego?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 109 wyświetleń
Pozycjonowanie i 3 rodzaje linkowania – Linkowanie wewnętrzne, linki wychodzące i backlinki (przychodzące) – sprawdź każdy rodzaj!

Pozycjonowanie i 3 rodzaje linkowania – Linkowanie wewnętrzne, linki wychodzące i backlinki (przychodzące) – sprawdź każdy rodzaj!

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 107 wyświetleń
Metody znakowania polarów firmowych

Metody znakowania polarów firmowych

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 590 wyświetleń
Czy marketing szeptany jest legalny?

Czy marketing szeptany jest legalny?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 574 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl