studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Edukacja i rozwój > Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

Kompetencje i zdolność do wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej to nieodłączne atrybuty dobrego pracownika. Warto stale poszerzać zdolności kadry stawiając na szkolenia zamknięte. Umiejętności osobiste niemniej ważne niż specjalistyczna, praktyczna wiedza! Kursy dostosowane do potrzeb firmy pozwolą naszym podwładnym rozwinąć skrzydła w pełnej okazałości.

Kompetencje osobiste – zarządzanie samym sobą

Większość z nas dobrze wie czym są zdolności miękkie i jak różnią się od specjalistycznych. Kompetencje osobiste to rzadziej spotykany termin, ale w ostatnich latach dynamicznie się to zmienia. Nie bez powodu firmy coraz częściej organizują szkolenia zamknięte, umiejętności osobiste traktując jako bardzo istotne u pracowników.

Co to są umiejętności osobiste? W skrócie – polegają one na zdolności do efektywnego gospodarowania swoimi talentami i czasem. Niezbędne do tego jest głębokie samopoznanie, zmierzenie się ze słabościami oraz rozpoznanie jakie cechy przydadzą się w naszym środowisku. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładach. 

Szkolenie zamknięte z umiejętności osobistych nie jest oparte na żadnym jednolitym programie nauczania. Jego zakres obejmuje zwykle jedną kompetencję osobistą nad którą kursant drobiazgowo pracuje z trenerem. I tak do wyboru są na przykład kursy zarządzania sobą w czasie, efektywnej pracy zdalnej, samomotywacji czy radzenia sobie ze stresem. Nie brakuje także szkoleń z autoprezentacji czy treningów kreatywności, a o szkoleniach z negocjacji piszemy w osobnym artykule: https://www.studioszkolen.pl/2018/11/06/warto-trenowac-negocjacje-biznesie/. Kursy zamknięte z umiejętności osobistych dopasowywane są do potrzeb pracowników danej firmy – organizatorzy rzetelnie doradzają na każdym etapie ustalania skrojonego na miarę programu edukacyjnego.

Szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste w pracy zespołowej

Dla osób na co dzień pracujących w zespołach – zarówno jako podwładni jak i liderzy – przydadzą się specjalnie dedykowane szkolenia z kompetencji osobistych. Dostępne są na przykład kursy komunikacji – jak wiadomo, skuteczne komunikowanie się między członkami zespołu jest niezbędne do osiągnięcia celu! Nieocenione będą również treningi  asertywności, twórczego rozwiązywania problemów, a także szkolenia z negocjacji. W biznesie przychodzi negocjować nie tylko z kontrahentami – przeforsowanie pomysłu niecieszącego się pełną aprobatą załogi jest niezwykle trudne dla osób nieznających technik przekonywania. Dla lidera zespołu przydatne będzie szkolenie z inteligencji emocjonalnej, wyznaczania celów i motywowania.

W międzynarodowych korporacjach popularnością cieszą się kursy dotyczące różnic kulturowych w firmie. Za sprawą niedostatecznego zaznajomienia z mentalnością współpracowników zrodzić się mogą bardzo poważne konflikty, trudne do załagodzenia mimo najszczerszych chęci. Nic tak nie psuje atmosfery w firmie jak wzajemna niechęć członków załogi. 

Higiena życia psychicznego a umiejętności osobiste

Umiejętności osobiste w życiu codziennym są warunkiem zdrowego funkcjonowania. By zachować zdrowie psychiczne i nie dać się złamać trudnościom niezbędne jest sprawne radzenie sobie ze stresem. Niestety, mało osób jest na niego naturalnie odpornymi. Dla zachowania dobrych relacji z ludźmi w otoczeniu, a równocześnie szacunku do samego siebie, warto rozważyć kurs asertywności. Wszelkie treningi kreatywności zaprocentują w wypadku niecodziennych problemów – twórcze podejście do ich rozwiązywania znacząco ułatwia życie, niezależnie od natury napotykanych kłopotów. 

Epidemia wypalenia zawodowego, depresji, nerwic i innych problemów psychicznych to kolosalny problem naszych czasów. Szkolenie z umiejętności osobistych, otwarte lub zamknięte umożliwia uniknięcie wielu przykrych sytuacji oraz w miarę bezbolesne poradzenie sobie z takowymi. Warto, by pracodawca nie stronił od organizowania takich kursów – zespół w którym każdy cieszy się dobrym samopoczuciem to wydajny zespół!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Polecane książki psychologiczne – 5 popularnych tytułów

Polecane książki psychologiczne – 5 popularnych tytułów

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 237 wyświetleń
Odzież biznesowa – zadbaj o swój doskonały wizerunek w pracy!

Odzież biznesowa – zadbaj o swój doskonały wizerunek w pracy!

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 138 wyświetleń
Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry trener?

Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry trener?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 128 wyświetleń
Zarządzanie i marketing – czego nauczysz się na szkoleniu otwartym?

Zarządzanie i marketing – czego nauczysz się na szkoleniu otwartym?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 134 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl