Spotkanie z prawnikiem – jak się do niego przygotować?
- Data publikacji 23 września 2021
- Przeczytasz w 3 minut
- 842 wyświetleń
Kancelaria prawna – Zawiercie, stolica i rozmaite mniejsze miasta – oferuje kompleksowe usługi z zakresu poradnictwa w różnych kwestiach prawnych. Pracujący w nich adwokaci i radcy mogą nas wesprzeć w każdej dziedzinie polskiego prawa. Nie powinniśmy się wahać podejmując decyzję czy skorzystać z profesjonalnego poradnictwa – to może nam zaoszczędzić ogromu problemów! Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z prawnikiem? Czego będzie potrzebował adwokat? Czytaj dalej!
Przypomnij sobie wszystko o czym powinien wiedzieć prawnik
Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć przed wizytą w kancelarii jest dokładne przypomnienie sobie i uporządkowanie w głowie wszystkich faktów powiązanych z naszą sprawą. Kancelaria prawna Zawiercie to nie miejsce na ,,luźne” domysły! Kartka i długopis na pewno przydadzą się podczas układania w myślach wszystkiego co się wydarzyło. Notatki tworzone podczas przypominania sobie szczegółów sprawy najlepiej zabrać ze sobą, aby na pewno nie zapomnieć powiedzieć adwokatowi o czymś istotnym.
Niezależnie od tego, czy szukamy porady w kwestii zredagowania kontraktu firmowego, czy też szykują się poważne kłopoty do rozwiązania podczas procesu karnego, trzeba pamiętać o najważniejszym. Prawnik musi wiedzieć wszystko co tylko możliwe – nie ukrywajmy żadnych faktów uznając je za nieistotne. Lepiej powiedzieć za dużo niż za mało! To specjalista oceni, czy szczegóły którymi się podzieliliśmy mają znaczenie dla sprawy. Jeśli chodzi o prawo, kodeksy i formalności, to właśnie detale są kluczem do trafnych interpretacji a więc i udzielania celnych porad. Zatajanie faktów przed prawnikiem to sabotowanie własnego interesu!
Spotkanie z prawnikiem – nie zapomnij dokumentów!
Dokumenty powiązane ze sprawą to kolejna podstawa przygotowania. Zanim kancelaria prawna Zawiercie otworzy przed nami swoje podwoje, koniecznie trzeba skompletować wszystkie umowy, formularze, kserokopie, potencjalne dowody i ,,świstki” które wpadną nam w ręce. Taki ,,świstek” może okazać się bardzo istotny! Jeśli nie wiemy, czy mamy wszystko, co nam potrzebne, możemy wejść na https://adwokat-wolek.pl odnaleźć kontakt, do adwokata, zadzwonić i zapytać, jakie dokumenty będą nam niezbędne podczas spotkania.
Wizyta u prawnika jest dla wielu osób dość stresującym doświadczeniem. Wydaje się, że komplet dokumentów to coś o czym nie da się zapomnieć przed takim spotkaniem, ale kiedy jesteśmy zdenerwowani łatwo zapomnieć nawet o własnej głowie!
Skompletowaną dokumentację najlepiej umieścić w teczce i schować do torby już kilka dni przed planowanym spotkaniem w kancelarii. Do czasu aż finalnie się tam udamy możemy przypomnieć sobie o jakimś ,,papierku”, trzymanym w innym miejscu. Jeżeli z naszą sprawą związane są inne osoby, które mają własne egzemplarze formularzy czy umów, warto się z nimi skontaktować i poprosić o dostęp do rzeczy, którymi może zainteresować się prawnik.
Spotkanie z adwokatem – przygotuj się psychicznie
Mimo że wizyta u prawnika jest czymś zupełnie normalnym, wiele osób ma problem z przełamaniem się do porozmawiania z obcą osobą o swoim kłopocie. Niepotrzebnie! Prawnik to osoba, którą powinniśmy traktować dokładnie tak jak lekarza. Interesują go fakty na temat problemu, a za swoje główne zadanie uważa pomoc nam. Kancelaria prawna Zawiercie to nie miejsce, gdzie będziemy oceniani, uznani za ,,głupich i naiwnych’ bądź zignoruje się istotne dla nas okoliczności trudnych sytuacji. Informacje zdradzone adwokatowi nie wyjdą poza ściany biura – obowiązuje go tajemnica adwokacka. Także żaden prawnik ani radca nie pozwoli, by o szczegółach sprawy dowiedziały się osoby postronne – to ,,spaliłoby” jego karierę zawodową!
Jak się przygotować na spotkanie z prawnikiem bądź radcą prawnym? Trzeba wszystko sobie przypomnieć i uporządkować, skompletować dokumenty oraz – co może najważniejsze – nastawić się psychicznie na pełną otwartość. Prawnik chce nam pomóc – nie ma się czego obawiać!
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
Umowa z copywriterem a prawo autorskie – co podpisać by nie mieć problemów?
- Przeczytasz w 4 minut
- 806 wyświetleń