studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Edukacja i rozwój > Polecane książki psychologiczne – 5 popularnych tytułów

Polecane książki psychologiczne – 5 popularnych tytułów

Polecane książki psychologiczne – 5 popularnych tytułów

Książki o psychologii to wartościowe pozycje, które mogą odmienić Twoje życie. Choć brzmi to górnolotnie, faktycznie tak jest – pozyskana wiedza i szereg inspiracji często są tym ostatnim niezbędnym krokiem ku temu, by wreszcie coś zmienić. Dzięki nim możesz także lepiej poznać i zrozumieć siebie, odkryć schematy, które Tobą rządzą i nauczyć się lepiej je kontrolować. W tym artykule zebrałam dla Ciebie polecane książki psychologiczne – tytuły idealne na początek przygody z tym gatunkiem.

Polecane książki psychologiczne – 5 tytułów, na które warto zwrócić uwagę

Kategoria polecane książki psychologiczne zawiera w sobie wiele różnorodnych tytułów. Poniżej skupiam się na tych, które mają dużą szansę trafić w Twój gust i skłonić Cię do realnej zmiany, nawet jeśli nie miałeś wcześniej styczności z tym gatunkiem.

„Inteligencja emocjonalna” – Daniel Goleman

polecane książki psychologiczne na przykładzie Inteligencji emocjonalnej
Daniel Goleman na nowo pokaże Ci, co to znaczy być zdolnym. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

„Inteligencję emocjonalną” zdecydowanie można zaliczyć do klasyki omawianego gatunku – nie może zabraknąć jej w kategorii polecane książki psychologiczne. To właśnie ta pozycja dla wielu osób jest punktem startowym i od niej zaczyna się ich przygoda z tytułami o takiej tematyce.

Daniel Goleman w swojej książce opisał autorską koncepcję, według której umysł każdego człowieka ma w sobie dwie bardzo różne części – emocjonalną i racjonalną. Od tych dwóch umysłów zależą nasze powodzenia, sukcesy oraz poziom szczęścia.

Autor pokazał, że inteligencja to coś więcej niż wysoki poziom IQ i ukształtował zupełnie nowe spojrzenie na ten temat. Wprowadził pojęcie „inteligencji emocjonalnej”, które na stałe wpisało się w dziedzinę psychologii. Z tą książką zmienisz swoje życie i spojrzysz na jego najważniejsze filary w zupełnie nowy sposób!

„12 życiowych zasad” – Jordan B. Peterson

polecane książki psychologiczne na podstawie 12 życiowych zasad
Książka Jordana B. Petersona to niezwykle wartościowa pozycja o ponadczasowym charakterze. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

„12 życiowych zasad” jest niezwykle uniwersalną książką, w której coś dla siebie odnajdzie każdy współczesny człowiek. Jordan B. Peterson jest psychologiem klinicznym i profesorem psychologii. Łączy najnowszą wiedzę ze swojej specjalizacji z prawdami starożytnymi. Znajdziesz w niej niezwykle interesujące spojrzenie na naukę i naturę ludzką. Wśród poruszanych tematów czeka na Ciebie m.in. odpowiedzialność czy wolność człowieka. Gotowy na tak inspirującą podróż?

„Reguła 5 sekund” – Mel Robbins

polecane książki psychologiczne na podstawie Reguły 5 sekund
W kategorii polecane książki psychologiczne nie mogło zabraknąć tytułu od Mel Robbins. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

W „Regule 5 sekund” Mel Robbins pokaże Ci, jak być produktywnym i skutecznym. Wiele osób wie, co chce i powinno zrobić, aby zbliżyć się do swoich wymarzonych osiągnięć i upragnionego życia. Problemem zazwyczaj jest to, jak się za to zabrać.

Autorka w dobitny sposób uświadamia czytelnikowi, że brak działania również jest działaniem – tym przeciwko sobie. W tej książce poznasz pojęcie chwili przełomu. Dzięki temu zrozumiesz, czemu potrzebujesz tylko 5 sekund, aby zacząć.

„Jak wychować ludzi sukcesu?” – Esther Wojcicki

Jak wychować ludzi sukcesu - Esther Wojcicki
„Jak wychować ludzi sukcesu” to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Książka „Jak wychować ludzi sukcesu?” jest skierowana do rodziców (także tych przyszłych!) oraz osób pracujących z dziećmi, np. nauczycieli czy wychowawców. Jeśli więc zaliczasz się do przynajmniej jednej z tych grup, na pewno wyniesiesz z tej pozycji sporo nowych informacji, które wykorzystasz w praktyce.

W książce Esther Wojcicki prezentuje m.in. swój autorski model TRICK, który według informacji zawartych w sklepie www.OSMpower.pl „pomógł setkom jej uczniów odnaleźć własną drogę do zawodowego spełnienia”. Z tej pozycji dowiesz się także, dlaczego warto ufać dzieciom i jak odpowiednio wspierać je, żeby mogły nabrać wiary w siebie.

„Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” – Natalia De Barbaro

Natalia de Barbaro - Przędza
Dzięki „Przędzy” zyskasz szansę na odnalezienie swojej wewnętrznej wolności i życie w zgodzie ze sobą. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSMpower.

Natalia de Barbaro, autorka bestsellerowej „Czułej przewodniczki”, po raz kolejny kieruje swoje wartościowe i inspirujące słowa do kobiet. Jej najnowsza książka „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” to pozycja, która mocno koncentruje się na życiu – pokazuje, jak mocno kobiety uwikłane są w to, co narzuca im społeczeństwo oraz jak często w efekcie tego okazuje się, że żyją one nie swoim życiem.

Autorka zachęca do poszukiwania tytułowej wewnętrznej wolności. Nie prowadzi osoby czytającej za rękę, ale jest zaraz obok. Dzieli się doświadczeniami swoimi oraz innych kobiet, które napotkała na swojej drodze. Ada pisze w recenzji na portalu lubimyczytac.pl o „trafionej metaforze tytułowej Przędzy, przez którą przeplatamy nasze historie, wybory i relacje” i zdecydowanie jest to bardzo dobre podsumowanie tej pozycji.

Sięgając po polecane książki psychologiczne, masz szansę realnie wpłynąć na swoje życie. Pamiętaj jednak, aby po zamknięciu danej pozycji przejść do działania, a nie zatrzymać się wyłącznie na czytaniu. Powodzenia!

Źródła:

  1. www.osmpower.pl/jak-wychowac-ludzi-sukcesu-esther-wojcicki, [dostęp 27.03.2024].
  2. lubimyczytac.pl/ksiazka/5055280/przedza-w-poszukiwaniu-wewnetrznej-wolnosci, Ada, [dostęp 27.03.2024].

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak zintegrować pracowników firmy? Najlepiej w czasie wyjazdu

Jak zintegrować pracowników firmy? Najlepiej w czasie wyjazdu

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 840 wyświetleń
Zielone ściany w firmie. W jakim biznesie ten pomysł sprawdzi się najlepiej?

Zielone ściany w firmie. W jakim biznesie ten pomysł sprawdzi się najlepiej?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 140 wyświetleń
Szkolenia indywidualne z zarządzania i marketingu – czy warto?

Szkolenia indywidualne z zarządzania i marketingu – czy warto?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 167 wyświetleń
Czy warto prowadzić firmowego bloga?

Czy warto prowadzić firmowego bloga?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 131 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl