studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Porady > Jakie książki biznesowe pomogą Ci rozwinąć firmę?

Jakie książki biznesowe pomogą Ci rozwinąć firmę?

Jakie książki biznesowe pomogą Ci rozwinąć firmę?

Prowadzenie firmy to niekończące się wyzwania. Dotyczą zróżnicowanych kwestii. Nawet najlepsze pomysły niełatwo wcielić w życie. Wiedzą to zwłaszcza wszyscy innowatorzy. Ale nawet utrzymanie się na rynku w bardziej oczywistych branżach nie jest łatwe. Trzeba odpowiednio zbilansować przychody i koszty, znaleźć wykwalifikowanych i solidnych pracowników czy mierzyć z konkurencją.

Czasami w trudnych sytuacjach warto mieć pod ręką kogoś, kto wspomoże nas dobrą radą, wskaże praktyczne rozwiązanie problemów czy też zainspiruje do działania. Gdzie znaleźć takiego omnibusa? Rozwiązaniem mogą być książki biznesowe, które dotykają różnych dziedzin związanych z prowadzeniem firmy i jej rozwojem. Przedstawiamy kilka propozycji, które powinien mieć w swojej biblioteczce każdy przedsiębiorca.

Myśl jak multimilioner – inspirujące książki o prowadzeniu firmy

Często ograniczeniem w rozwoju firmy wcale nie są możliwości finansowe, ale brak odpowiednich pomysłów lub obawa przed podejmowaniem ryzykownych decyzji. Bez tych ostatnich trudno jednak liczyć na szybki rozwój firmy. Dlatego czasami warto zaczerpnąć pomocy u ludzi, którzy wiedzą, jak to osiągnąć.

Na rynku bez trudu znajdziemy książki biznesowe autorstwa multimilionerów czy innych osób, które odniosły spektakularny sukces finansowy – można je znaleźć w ofercie wydawnictwa https://www.osmpower.pl. Jedną z ciekawszych pozycji tego typu jest “Finansowa pewność” Dana Loka.

To przedsiębiorca z Hongkongu, który milionerem stał się w wieku zaledwie 27 lat. Od tego czasu nie tylko pomnaża swój majątek, ale zajmuje się również szkoleniami i dzieleniem swoją wiedzą. Napisał już 12 książek, a w “Finansowej pewności” pokazuje przede wszystkim to, jak działać na większą skalę i szybko zwiększyć zyski. To publikacja na bazie doświadczeń człowieka, który sam zmagał się z problemami finansowymi i pokonał je w imponujący sposób.

Sekrety najbogatszego człowieka świata

Jeśli chcesz mierzyć jeszcze wyżej, warto poznać historię Jeffa Bezosa. Dyrektor generalny Amazona w ostatnich kilku latach często otwierał ranking najbogatszych ludzi świata. W książce “Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa” spojrzysz na biznes jego oczami.

To zbiór wywiadów, wykładów i listów Bezosa, które pomogą zmienić oblicze każdej firmy. Ta książka powinna stać się pomocą dla każdego innowatora. Ją i wiele innych podobnych pozycji znajdziesz na https://www.osmpower.pl/ksiazki-o-finansach.

Bądź człowiekiem sukcesu – książki biznesowe z praktycznymi poradami

Czasami inspiracja to nie wszystko. By odnieść sukces i rozwinąć firmę, często potrzeba konkretnych zmian. Pomogą je przeprowadzić książki Fryderyka Karzełka. Ten autor stworzył niezwykle popularną serię “13 Nawyków Ludzi Sukcesu”. W 13 tomach opisuje w niej zmiany, które doprowadzą Cię do zmiany spojrzenia na świat. Niektóre dotyczą zarządzania finansami, inne codziennego życia – na przykład dbania o zdrowie. To pozycje, które przydadzą się każdemu przedsiębiorcy.

Nie ma rozwoju firmy bez skutecznej sprzedaży. Wiedzą o tym Kamila Kruk i Marcin Osman, czyli autorzy książki “Sprzedawaj więcej”. Sami są właścicielami dobrze prosperującego wydawnictwa, a na sprzedaży “zjedli zęby”. W swojej publikacji nie bawią się w literackie opisy. Dostarczają 100 sprawdzonych strategii, które pomogą po prostu więcej sprzedawać. To poradnik do wykorzystania od zaraz.

Książki biznesowe mogą Ci pomóc bez względu na to, na jakim etapie rozwoju znajduje się Twój biznes. Poprawisz z nimi delegowanie zadań, zarządzanie finansami i współpracę z ludźmi. Nawet w erze wszechobecnego internetu nie warto rezygnować z literatury – przedsiębiorcy powinni szczególnie o tym pamiętać.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona wydawnictwa OSMPower

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Co to jest copywriting? Poznaj tę profesję bliżej

Co to jest copywriting? Poznaj tę profesję bliżej

  • Przeczytasz w 10 minut
  • 362 wyświetleń
Jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną? Podpowiadamy

Jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną? Podpowiadamy

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 480 wyświetleń
Szkolenia menadżerskie – jak mogą nam pomóc?

Szkolenia menadżerskie – jak mogą nam pomóc?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 99 wyświetleń
Slogany i hasła reklamowe – jak tworzyć? Porady i przykłady

Slogany i hasła reklamowe – jak tworzyć? Porady i przykłady

  • Przeczytasz w 13 minut
  • 541 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl