studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Edukacja i rozwój > Kursy indywidualne z umiejętności osobistych – na czym polegają?

Kursy indywidualne z umiejętności osobistych – na czym polegają?

Kursy indywidualne z umiejętności osobistych – na czym polegają?

Rola kompetencji miękkich w biznesie jeszcze niedawno bywała niedoceniana. To się zmienia – stopniowo coraz więcej osób decyduje się na szkolenia indywidualne. Umiejętności osobiste pozwalają na ogromną poprawę wydajności pracowników. Przyczyniają się także do poprawy atmosfery w firmie i zgrania zespołu, a to przekłada się bezpośrednio na efekty pracy. Jakie są zalety szkoleń z kompetencji osobistych i kto je prowadzi? 

Szkolenia indywidualne – zalety

Decydując się na skorzystanie z oferty szkoleniowej na wstępie musimy zdecydować o formie kursu. Szkolenie indywidualne czy grupowe? Zamknięte czy otwarte, a może kurs online? 

Najlepszym wyborem będzie postawienie na indywidualny kurs kompetencji osobistych. W tym typie szkoleń możliwa jest personalizacja programu i dopasowanie metod nauczania całkowicie odpowiadających na potrzeby kursanta. Szkolenie indywidualne z zarządzania sobą odbywa się w dogodnych terminach i we wskazanym przez nas miejscu. 

Kolejną zaletą jest to, że szkoleniowiec poświęca uczestnikowi pełnię uwagi, nie musząc jej dzielić na całą grupę. To świetna okazja do zasięgnięcia wyczerpujących porad na przykładach wyjętych z własnego życia, a tego nie zastąpi nawet najbardziej uniwersalne case study. Choćby dlatego warto postawić na szkolenia indywidualne umiejętności osobiste dotyczą w końcu konkretnej osoby i jej życia. Treningi asertywności czy negocjowania odbywające się cztery oczy z pewnością docenią też kursanci mający problem z publicznym zabieraniem głosu. Walka ze słabościami charakteru prowadzona na oczach kilkunastoosobowej grupy nie dla każdego będzie komfortowa.

Rozwój osobisty – trener czy coach ?

Rozwojem kompetencji miękkich zajmują się specjalnie przygotowani do tego trenerzy rozwoju osobistego. Dzielimy ich na trenerów oraz coachów. Mimo że angielskie słowo ,,coach” oznacza w bezpośrednim tłumaczeniu ,,trener”, w Polsce te dwa zawody nieco się różnią.

Szkolenie indywidualne z trenerem rozwoju osobistego opiera się o przekazywanie twardej wiedzy w formie wykładu, dyskusji i specjalnie zredagowanych materiałów edukacyjnych. Trenerzy specjalizują się w różnych zagadnieniach – nie brakuje szkoleniowców zajmujących się doskonaleniem umiejętności osobistych przydatnych w pełnieniu roli lidera. Na przykład kurs indywidualny z motywowania przyda się każdemu menedżerowi. Inni szkoleniowcy zajmują się takimi kwestiami jak kreatywność, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie własnym czasem czy sztuka przekonywania. By kompleksowo zadbać o wydajność zespołu pracowników warto także generalnie zadbać o ich relacje, na przykład organizując wyjazd integracyjny – piszemy o tym w osobnym artykule: https://www.studioszkolen.pl/2019/11/04/zintegrowac-pracownikow-firmy-najlepiej-czasie-wyjazdu/.

Kto to jest coach? Treningi z nim polegają nie tyle na przyswajaniu twardych informacji co na pokazywaniu kursantowi nowych perspektyw. W związku z tym, coach skupia się głównie na zadawaniu uczestnikowi trafnych pytań. Przy okazji spotkań pracuje się nad pewnością siebie, wiarą we własne możliwości oraz rozwija najważniejsze dla uczestnika kompetencje osobiste. Dobry coach biznesowy nie tylko ułatwi nam określenie czego naprawdę chcemy w życiu. Ponadto, pomoże poradzić sobie z przykrą przeszłością i kontrolować emocje. Konsultowanie problemów ze specjalistą niewątpliwie jest rozsądne, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy z ukrytych w naszych głowach traum. Rzutują one zarówno na życie osobiste jak i zawodowe, warto więc przyjrzeć się podświadomości bardzo dokładnie! Samodzielne określenie swoich blokad psychicznych jest praktycznie niemożliwe nawet dla profesjonalnych psychologów. Również sama walka z nimi nie zakończy się sukcesem bez specjalistycznej pomocy.

Szkolenia indywidualne – umiejętności osobiste w biznesie 

Kursy umiejętności osobistych są równie przydatne jak rozwijanie specjalistycznych kompetencji. Praca nad asertywnością, sztuką komunikacji, negocjowaniem i inteligencją emocjonalnę przyda się wszystkim na co dzień pracującym w zespołach. Także radzenie sobie ze stresem, wszechobecnym w naszym społeczeństwie, to umiejętność na wagę złota, mogąca niemalże uratować nasze zdrowie psychiczne. By uniknąć popularnego w ostatnich latach syndromu wypalenia zawodowego warto zdecydować się na szkolenie z organizacji czasu oraz samomotywacji. Są to kwestie niezmiernie ważne dla wydajnej, zdrowej pracy. Dzięki temu nie będziemy traktować jako przykry obowiązek – jej wyniki będą motywować do pełnego zaangażowania. Dobry kurs kompetencji osobistych pomoże odzyskać pasję i odwrócić negatywny stosunek do służbowych obowiązków!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Szkolenia sprzedażowe – czy warto wziąć w nich udział?

Szkolenia sprzedażowe – czy warto wziąć w nich udział?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 116 wyświetleń
Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 136 wyświetleń
Zarządzanie i marketing – czego nauczysz się na szkoleniu otwartym?

Zarządzanie i marketing – czego nauczysz się na szkoleniu otwartym?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 134 wyświetleń
Umowa z copywriterem a prawo autorskie – co podpisać by nie mieć problemów?

Umowa z copywriterem a prawo autorskie – co podpisać by nie mieć problemów?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 582 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl