studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Porady > Czyste powietrze w biurze. Dlaczego i jak trzeba o nie walczyć?

Czyste powietrze w biurze. Dlaczego i jak trzeba o nie walczyć?

Czyste powietrze w biurze. Dlaczego i jak trzeba o nie walczyć?

W czasach pandemii koronawirusa coraz większą wagę przykładamy do tego, w jakim otoczeniu znajdujemy się na co dzień, zarówno w domu, jak i w pracy. Niemal na każdym kroku towarzyszą nam mniejsze czy większe urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń, albo sprzęt którymi musimy odkażać nasze ręce. Najważniejsza staje się jednak jakość powietrza, którym oddychamy. W tym przypadku warto jednak myśleć nie tylko o ewentualnych wirusach, które mogą się unosić wokół nas, ale także pamiętać o klasycznym już smogu oraz smogu elektromagnetycznym, który jest wynikiem promieniowania emitowanego przez urządzenia elektroniczne, które zewsząd nas otaczają. Z tego powodu dezynfekcja powietrza jest istotna nie tylko w domu, ale również w biurze. Przyjrzeliśmy się zagrożeniom, jakim mogą być w takich warunkach zanieczyszczenia, a także sposobom radzenia sobie z takimi problemami. Dowiedz się dlaczego warto wdrożyć oczyszczanie powietrza w biurze! Efekty mogą Cię zaskoczyć

Oczyszczanie powietrza w biurze -dlaczego czyste powietrze w biurze jest tak ważne?

Na komfort i wydajność pracy osób, które wykonują swoje obowiązki w biurze, wpływa wiele rozmaitych czynników. Należą do nich uwarunkowania związane z finansami czy atmosferą panującą w zespole, ale także czysto fizyczne warunki pracy. Wśród nich znajduje się choćby temperatura panująca w biurze, ale także jakość powietrza. Badania pokazują, że skutki oddychania powietrzem niskiej jakości przez osiem godzin dziennie mogą być opłakane.

Problemy mogą przybierać różne formy. Wśród nich znajduje się na przykład mniejsza wydajność. Wystarczy podniesienie poziomu dwutlenku węgla ponad stan bezpieczny dla zdrowia, by znacznie spadła koncentracja całej załogi. A w takich warunkach praca staje się zdecydowanie mniej efektywna. W dłuższej perspektywie kończy się zwykle chorobą lub alergią, która może prowadzić do przewlekłych nieobecności w pracy. Zaczyna się od migren, gorszego samopoczucia czy zmian na skórze, kończy na poważniejszych chorobach układu oddechowego. Niemal co piąta dłuższa nieobecność w pracy jest wywoływana właśnie przez schorzenia tego typu. Oczyszczanie powietrza w biurze może więc dosłownie poprawić wyniki pracowników.

Co może pogarszać jakość powietrza w biurze?

Mogłoby się wydawać, że omawiany problem dotyczy tylko biur w centrach miast zmagających się ze smogiem, a odpowiednie urządzenia do oczyszczania powietrza pomogą się z nimi uporać. Oprócz zewnętrznych zanieczyszczeń kłopotliwy może być jednak również szereg innych czynników.

Problemy często sprawia nie dość wydajna wentylacja. Także zbyt mała lub zbyt duża wilgotność powietrza wcześniej czy później negatywnie wpłynie na pracowników – dezynfekcja powietrza w biurze to coś z czym lepiej nie zwlekać. Do tego dochodzą rozmaite alergeny i zanieczyszczenia mikrobiologiczne, które mogą unosić się w powietrzu. Szkodliwe opary mogą także wydzielać się z materiałów wykończeniowych niskiej jakości, promieniowanie emitują monitor i telefony.

Jak dbać o czyste powietrze w pomieszczeniach biurowych? Dezynfekcja powietrza

Pierwszym krokiem do podniesienia jakości powietrza, którym oddychają pracownicy, jest zadbanie o system wentylacji – to podstawa jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza w biurze. To właśnie za jego pośrednictwem do wnętrza trafia bowiem najwięcej zanieczyszczeń zewnętrznych, to niewydolna wentylacja sprzyja gromadzeniu się w pomieszczeniach dwutlenku węgla oraz wilgoci. Warto zainwestować w wysokiej jakości filtry, które pomogą zatrzymać pyły zawieszone napływające z zewnątrz. Filtry węglowe lub HEPA to naprawdę dobry pomysł – trzeba je tylko regularnie wymieniać.

Poza filtrami stanowiącymi barierę dla szkodliwych substancji inwestycją ku poprawie stanu powietrza w biurze powinien być zakup profesjonalnego oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie zajmuje się zanieczyszczeniami, które już trafią do pomieszczenia. Oczyszczacz wciąga powietrze za pomocą wentylatora, następnie filtruje je w swoim wnętrzu, a już oczyszczone na powrót wypuszcza do biura. To kompleksowe, warte wdrożenia oczyszczanie powietrza w biurze.

Urządzenia eliminują różne rodzaje zanieczyszczeń, w zależności od konkretnego modelu i stosowanych w nim filtrów. Z pewnością pomogą jednak zwalczać smog, bakterie, roztocza czy wirusy. Warto postawić na oczyszczacze, które posiadają dodatkową funkcję nawilżania powietrza, a także jego jonizacji. Należy też dobrać moc urządzenia odpowiednio do kubatury biura.

Przekonaliśmy Cię że dezynfekcja powietrza jest potrzebna i postanowiłeś zainwestować w sprzęt? Dowiedz się w jaki warto – pomoże Ci artykuł na Wnętrza Dla Ciebie: https://wnetrzadlaciebie.com/oczyszczacz-powietrza-domu-biura-wybrac-najlepszy.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

Przydatne szkolenia zamknięte – umiejętności osobiste

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 122 wyświetleń
Szkolenia indywidualne z zarządzania i marketingu – czy warto?

Szkolenia indywidualne z zarządzania i marketingu – czy warto?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 153 wyświetleń
Szkolenia – czym należy się kierować przy ich wyborze?

Szkolenia – czym należy się kierować przy ich wyborze?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 103 wyświetleń
Jakie książki biznesowe pomogą Ci rozwinąć firmę?

Jakie książki biznesowe pomogą Ci rozwinąć firmę?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 181 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl