studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Dress code > Metody znakowania polarów firmowych

Metody znakowania polarów firmowych

Metody znakowania polarów firmowych

Polar firmowy to odzież, na którą stawia wiele przedsiębiorstw. Zapewnia pracownikom komfort oraz schludny wygląd. Polary firmowe zazwyczaj wyróżniają się jednak również znakowaniem – firmy umieszczają na nich swoje logo, czasami także inne napisy, na przykład hasła promocyjne. Polary należą jednak równocześnie do materiałów trudnych do znakowania. Nie da się wykonywać na nich nadruków. W tym przypadku sprawdzają się tylko dwie metody nanoszenia wzorów – haft komputerowy oraz naszywki. Znakowanie polarów można zlecić na https://sklep-logos.pl/polary-firmowe.

Haft komputerowy na polarach

Haft komputerowy jest najczęściej wybieraną metodą znakowania polarów firmowych. Opiera się na zautomatyzowanej technice tradycyjnego haftu. Proces nie odbywa się jednak ręcznie, a za pomocą specjalnych maszyn nazywanych hafciarkami. Wyszywają wzory znacznie szybciej, według projektu wprowadzonego do programu komputerowego kierującego ich pracą. Najbardziej rozbudowane hafciarki dysponują nawet kilkunastoma igłami.

Polar firmowy z haftem – dlaczego warto wybrać tę metodę?

Wykonywane z poliestru polary charakteryzują się oryginalną powierzchnią o widocznej strukturze. Nici wykorzystywane w trakcie haftowania pozwalają na dokładne pokrycie tego materiału. Tworzą wypukły wzór wyczuwalny na powierzchni polarów.

Za największy atut haftu komputerowego uznaje się zazwyczaj jego trwałość. Haftowane logotypy i napisy będą dobrze wyglądać przez wiele lat. Przede wszystkim, nie ma mowy o ich kruszeniu się lub blaknięciu kolorów. Polary znakowane tą metodą można bez obaw prać nawet w wysokich temperaturach – oczywiście biorąc pod uwagę ograniczenia umieszczone na metce ubrań. Haftowane wzory można również prasować.

Polar firmowy zdobiony haftem komputerowym to również gwarancja eleganckiego wyglądu. Ta metoda jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych. Ubrania zdobione z jej wykorzystaniem nabierają biznesowego sznytu.

Haft komputerowy pozwala na wykonywanie wielokolorowych wzorów na polarze, nawet z wykorzystaniem 10 odcieni nici. Jest też techniką, na którą warto postawić ze względu na ekologię – proces produkcyjny jest jej przyjazny.

Ograniczenia haftu komputerowego

Ograniczenia haftu komputerowego na polarach wiążą się przede wszystkim z minimalną wielkością wzorów. Ta metoda nie za bardzo nadaje się do odwzorowywania skomplikowanych logotypów. W przypadku napisów każda z liter musi mieć co najmniej pięć milimetrów wysokości. Również na grafikach mniejsze szczegóły nie będą zbyt dobrze widoczne – to przez zbyt bliskie wkłucia igieł.

Znakowanie haftem będzie też mało opłacalne w przypadku niewielkich zamówień.

Naszywki na polarach

Jeśli chcemy ozdobić polar firmowy z wykorzystaniem innej metody niż haft komputerowy, alternatywą są naszywki. To fragmenty materiału, na których już wcześniej zostały wykonane wzory czy napisy. Dzięki temu można umieścić na polarach bardziej skomplikowane wzory, a nawet większe grafiki. Trzeba je tylko solidnie przyszyć w wybranym miejscu polaru, nie będą odpadać ani się odklejać.

Rodzaje naszywek

To, jaki wzór można umieścić na naszywce, zależy od jej rodzaju. Polary dla pracowników można ozdobić jednym pięciu typów naszywek:

 • naszywki cyfrowe: wykonywane na flizelinie pokrytej bawełną za pomocą druku cyfrowego, umożliwiają odwzorowywanie skomplikowanych projektów, a nawet zdjęć;
 • naszywki gumowe: inaczej nazywane elastomerami, są najbardziej wypukłe, dzięki czemu można uzyskać przestrzenny, trójwymiarowy efekt;
 • naszywki sublimowane: wykonuje się je za pomocą sublimacji na kawałkach jasnego poliestru, co pozwala na wykonywanie wielokolorowych nadruków, są bardzo wytrzymałe;
 • laserografiki: wzory grawerowane laserem na kawałku materiału, często z efektem tonowania kolorów;
 • naszywki haftowane: przygotowywane na kawałku materiału za pomocą haftu komputerowego.

Polary firmowe z nadrukiem – gdzie je kupić?

Polar firmowy z nadrukiem można zamówić stacjonarnie lub przez internet. Zdobieniem ubrań najczęściej zajmują się sklepy z odzieżą firmową i roboczą, gdzie można wybrać fason i kolor polaru, a także od razu zlecić nadruk. To spora oszczędność czasu, przy większych zamówieniach można liczyć na zniżki.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

 • Przeczytasz w 3 minut
 • 467 wyświetleń
Slogany i hasła reklamowe – jak tworzyć? Porady i przykłady

Slogany i hasła reklamowe – jak tworzyć? Porady i przykłady

 • Przeczytasz w 13 minut
 • 540 wyświetleń
Segmentacja klientów – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

Segmentacja klientów – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

 • Przeczytasz w 2 minut
 • 120 wyświetleń
Praca w call center – jak walczyć z rutyną?

Praca w call center – jak walczyć z rutyną?

 • Przeczytasz w 4 minut
 • 129 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl