studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Edukacja i rozwój > Szkolenia otwarte z programowania – czy gwarantują sukces?

Szkolenia otwarte z programowania – czy gwarantują sukces?

Szkolenia otwarte z programowania – czy gwarantują sukces?

Kursy programistyczne zalewają rynek szkoleń już od wielu lat. Branża IT przedstawiana jest jako kura znosząca złote jajka, w której gnieździe zmieści się każdy, kto potrafi obsłużyć komputer. Szeroko dostępne są nawet szkolenia otwarte z programowania dla dzieci! Nic dziwnego, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy warto zrobić kurs programowania? W poniższym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Czy programowanie jest dla mnie?

W internetowych dyskusjach na temat perspektyw zawodowych przewija się pytanie o to, czy programowanie jest dla każdego. Odpowiedź z reguły brzmi ,,tak”! Na tę ścieżkę kariery decydują się nie tylko młodzi dopiero wchodzący na rynek pracy – coraz więcej dojrzałych osób, pracujących na etacie i odczuwających zmęczenie dotychczasowym życiem, decyduje się na kurs programowania dla początkujących, upatrując w tym szansy na osobistą rewolucję.

Czy programowanie jest trudne? Nauka programowania nie należy do najłatwiejszych – wymaga zaangażowania i czasu, ale jest również fascynująca. Nagrodą za motywację oraz ciężką pracę będzie niemal stuprocentowa pewność zatrudnienia. Zapotrzebowanie na specjalistów od kodowania stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by miało przestać. Zarobki na stanowiskach w tej branży gwarantują, że szybko zapomina się o tym ile kosztowało otwarte szkolenie z programowania.

Kolejna częsta wątpliwość to kwestia uzdolnień w dziedzinie matematyki i fizyki. Są one absolutnie konieczne do studiowania kierunków informatycznych, ale czy programista musi skończyć studia? Nie – w tej branży zamiast dyplomów liczą się praktyczne kompetencje. O ile w grę nie wchodzi praca z obiektami 3D a ,,zwykłe” pisanie aplikacji, znajomość nauk ścisłych nie jest niezbędna.

Szkolenie z programowania – jak wybrać najlepsze?

Decyzja o wyborze konkretnej oferty szkolenia poprzedzona jest wyborem języka programowania. To jaki język programowania dla początkujących będzie najlepszy zależy wyłącznie od tego, co dokładnie aspirujący koder planuje robić. Zajmujący się wyglądem witryn internetowych będą korzystać z innych języków niż specjaliści od back-endu, czyli całego ,,zaplecza”. Wziąć pod uwagę należy także aktualne zapotrzebowanie rynkowe i prognozy na najbliższe lata. Dla tych, którzy chcieliby pracować z technologią, ale po poznaniu tematu nie widzą siebie w roli programistów również istnieją ciekawe opcje. Są to na przykład kursy z dziedziny e-commerce, o których nieco piszemy w osobnym artykule: https://www.studioszkolen.pl/2018/04/23/szkolenia-prowadzenia-sklepow-internetowych-warto-wziac-nich-udzial/.

Po dokonaniu  wyboru języka, czas przejrzeć oferty szkół programistycznych. W odpowiedzi na wzrost zainteresowania branżą otwarte kursy programowania wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety, nie wszystkie są warte uwagi i wysokiej ceny – szczególnie kursy programowania online rozczarowują kupujących, skuszonych marketingowymi obietnicami. 

Jak zawsze – nie warto inwestować w złe rzeczy, ale w dobre? Jak najbardziej! Dobre szkolenia z programowania istnieją i produkują kompetentnych pasjonatów pisania kodów. Przed wyborem kursu uważnie przejrzyj materiały darmowe, dowiedz się kto go prowadzi i jakie opinie panują o prowadzącym oraz programie zajęć. Nie wahaj się prosić o polecenia znajomych specjalistów od IT – bezpośrednie otoczenie to z reguły najbardziej wiarygodne źródło takich informacji.

Szkolenia otwarte z programowania czy samodzielna nauka? 

Nie brakuje pasjonatów-samouków, ale i entuzjastów profesjonalnych, grupowych szkoleń z pisania kodów. Podczas zajęć do dyspozycji jest otwarty na pytania zawodowiec, a nauka z innymi osobami pozwala rozwinąć umiejętność współpracy. Przy okazji jest to możliwość poznania podzielających tę samą pasję ludzi

Przeszkodą w nabyciu informatycznych kompetencji może być to, że cena kursu programowania nie należy do niskich. Powinny się na nie decydować osoby, które są naprawdę zdeterminowane do zdobycia i wykorzystania wiedzy. Zależnie od zaawansowania, języka, długości oraz formy, ceny szkoleń dla programistów zaczynają się w okolicach 6000 złotych, a sięgać mogą kilkunastu tysięcy. Przed sfinalizowaniem przystąpienia do szkolenia z programowania Java, PHP czy C++ trzeba rzecz jasna uważnie przeczytać umowę i dopytać o warunki ewentualnej rezygnacji.

Jedno szkolenie nie wystarczy do zostania wziętym specjalistą – w branży IT potrzebny jest stały rozwój prowadzony na własna ręke oraz zdobywanie doświadczenia. Sukces warunkują umiejętności – nawet najlepsze szkolenie z programowanie nie zrobi genialnego kodera z osoby bez apetytu na wiedzę.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną? Podpowiadamy

Jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną? Podpowiadamy

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 356 wyświetleń
Dlaczego warto kupić dla pracownika bluzy i polary reklamowe?

Dlaczego warto kupić dla pracownika bluzy i polary reklamowe?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 345 wyświetleń
Gdzie zorganizować konferencję w okolicy Łodzi?

Gdzie zorganizować konferencję w okolicy Łodzi?

  • Przeczytasz w 2 minut
  • 299 wyświetleń
Szkolenia z prowadzenia sklepów internetowych – czy warto wziąć w nich udział?

Szkolenia z prowadzenia sklepów internetowych – czy warto wziąć w nich udział?

  • Przeczytasz w 5 minut
  • 453 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl