studioszkolen.pl
studioszkolen.pl > Integracja pracownicza > Gdzie zabrać pracowników na wyjazd integracyjny? Poznaj najciekawsze możliwości

Gdzie zabrać pracowników na wyjazd integracyjny? Poznaj najciekawsze możliwości

Gdzie zabrać pracowników na wyjazd integracyjny? Poznaj najciekawsze możliwości

Co zrobić, by poprawić atmosferę w miejscu pracy? Nie zawsze pomogą nawet premie, różnego rodzaju bonusy czy nowy ekspres do kawy. Skutecznym sposobem na odświeżenie relacji między pracownikami może być natomiast integracyjny wypad poza firmę i biuro. Klasyczne wieczorne wyjście na miasto może być niezłym rozwiązaniem, ale warto rozważyć również nieco dalszy wyjazd. Ciekawych miejsc nie brakuje, a integrację można połączyć z nauką nowych umiejętności.

Zalety wyjazdu integracyjnego

Podstawową zaletą firmowych wyjazdów powinna być integracja zespołu. W czasie wycieczki pracownicy mają okazję lepiej się poznać. To świetna baza do tego, by zbudować wśród nich wzajemne zaufanie, co może znacznie ułatwić i usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Aktywności przewidziane w programie wyjazdu mogą być również dobrane tak, by poprawić komunikację między poszczególnymi osobami czy działami. Wypad z dala od biura, ale i domowych obowiązków, może też znakomicie przyczynić się do redukcji stresu. Atrakcyjny wyjazd integracyjny dla części personelu będzie także dodatkową motywacją do pracy.

Najciekawsze pomysły na wyjazd integracyjny

Warunkiem udanego wyjazdu integracyjnego jest wybór ciekawego miejsca i interesujących aktywności, dostosowanych do możliwości pracowników. Jeśli więc kadra składa się z młodych osób o niezłej kondycji fizycznej, nieszablonowym pomysłem może być wyjazd do jednej z górskich miejscowości i wspólny start w biegu survivalowym. Dla tych, którzy preferują mniej ekstremalne atrakcje – wizyta w dużym mieście w okolicy i udział w jednym z klasycznych biegów ulicznych. Świetnym pomysłem będzie start w sztafecie. Bardziej wysportowana część pracowników może wówczas wziąć udział w biegu, podczas gdy część zespołu będzie ich dopingować przy trasie.

Rozwiązaniem, które pomoże zintegrować pracowników w czasie wyjazdu, są różnego rodzaju gry terenowe oraz umysłowe. Podzielenie kadry na rywalizujące ze sobą drużyny z pewnością wyzwoli w nich dodatkową motywację, a jednocześnie poprawi współpracę wewnątrz zespołu. Ciekawym pomysłem jest również wyjście do escape roomu, gdzie bez dobrze zorganizowanej współpracy trudno opuścić pokój zagadek. Wszystkie takie aktywności warto organizować w czasie wyjazdu, z dala od siedziby firmy. Wówczas integracji posłuży również czas po ich zakończeniu. Zamiast rozejść się do domów, pracownicy będą mieć okazję do komentowania zabawy.

Hotel, konferencje, Łódź – przyjemne z pożytecznym

Decydując się na wyjazd integracyjny, warto zadbać również o odpowiedni hotel. Województwo łódzkie dysponuje niezłą bazą do tego typu przedsięwzięć. Szczególnie często odwiedzany jest Sulejów, w którym znajduje się zabytkowy hotel Podklasztorze, usytuowany w średniowiecznym opactwie cystersów.

Wybór tego miejsca będzie dodatkowym atutem ze względu na dobrze wyposażoną salę konferencyjną. Oprócz poprawy atmosfery wśród pracowników wyjazd integracyjny może być bowiem okazją do przeprowadzenia szkolenia. W natłoku codziennych obowiązków mogłoby nie być zbyt efektywne. Kiedy jest organizowane w nieco odmiennych warunkach i stanowi jedynie przerywnik innych ciekawych aktywności, pracownicy zapewne podejdą do niego z większym entuzjazmem. Wiedza nabyta w czasie szkolenia może też lepiej się utrwalić wśród pozytywnych wrażeń związanych z wyjazdem.

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Na czym polega marketing? Najlepsze polskie książki o marketingu

Na czym polega marketing? Najlepsze polskie książki o marketingu

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 703 wyświetleń
Jak prowadzić social media sklepu z meblami?

Jak prowadzić social media sklepu z meblami?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 148 wyświetleń
Koszulki z firmowym nadrukiem. Którą metodę znakowania odzieży najlepiej wybrać?

Koszulki z firmowym nadrukiem. Którą metodę znakowania odzieży najlepiej wybrać?

  • Przeczytasz w 4 minut
  • 132 wyświetleń
Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

Najlepsze książki do samorozwoju. Po jakie tytuły sięgnąć?

  • Przeczytasz w 3 minut
  • 508 wyświetleń

© 2023 studioszkolen.pl