Szkolenia zamknięte z prawa w firmie – dla spokojnej głowy!
- Data publikacji 13 maja 2021
- Przeczytasz w 3 minut
- 557 wyświetleń
W działalności firmy niezbędna jest znajomość prawa – nie tylko Kodeksu Pracy! Szkolenia zamknięte z prawa w firmie obejmują cały szereg informacji niezbędnych w branży reprezentowanej przez przedsiębiorstwo. Warto się nimi zainteresować, by nie mieć obaw przed żadną urzędową kontrolą.
Prawo w firmie – szkolenia otwarte czy zamknięte?
Szkolenia otwarte dedykowane są osobom, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy w temacie. Jeśli chcemy zapewnić rozwój kompetencji praktykującej załogi działu kadr, konieczne jest wysłanie jej na zamknięte szkolenie w prawa w firmie. Program zostanie dostosowany do potrzeb firmy i pracowników, tak samo jak miejsce i czas realizowania zajęć. Kurs zamknięty z prawa pracy i innych dziedzin legislacyjnych można wzbogacić o dodatkowe zagadnienia, których nie zawiera program żadnych otwartych szkoleń.
Zajęcia zwiększające wiedzę i umiejętności pracowników prowadzone przez dobrego szkoleniowca zaprocentują bardzo szybko – trzon firmy to kompetentna kadra! Szkolenia dla pracowników pozwalają także na zwiększenie lojalności załogi – kandydaci oraz doświadczeni pracownicy coraz częściej jako czynnik decydujący o kierunku kariery wymieniają możliwość rozwoju. Jej zapewnienie zapobiegnie odejściu ambitnych osób oraz przyciągnie nowe talenty. Wreszcie, kursy prawa w firmie wyposażają podwładnych w wiedzę, która jest niezbędna do bezpiecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa – wszelkie braki mogą zaowocować ogromnymi problemami!
Firma – prawo pracy to nie wszystko!
Personalizacja programu szkoleniowego jest szczególnie istotna gdy chodzi o szkolenie z prawa dla pracowników. Prawo pracy to oczywiście podstawa, ale zależnie od branży znaczenie mają również inne dziedziny. Konieczne dla pracujących z dokumentami jest na pewno kompleksowe przeszkolenie z ochrony danych osobowych, przynajmniej w formie szkolenia online. Nie są to proste kwestie – piszemy o nich niech w innym artykule: https://www.studioszkolen.pl/2020/02/20/czemu-sluzy-rodo/.
Na szkolenia zamknięte z prawa w firmie powinniśmy wysyłać nie tylko kadrowców – niejednemu działowi w strukturze przedsiębiorstwa przyda się poświęcenie uwagi jakiejś części prawa. Przykładowo – działy kreatywne muszą doskonale orientować się w prawie autorskim. Kurs ochrony własności intelektualnej pozwoli uniknąć problemów z popełnionym nieświadomie nielegalnym wykorzystaniem cudzych treści. Warto poświęcić uwagę także prawu nowych mediów, Internetu i nowoczesnych technologii. Myśląc o podwładnych w firmie zajmującej się działalnością związaną ze zdrowiem, warto uwzględnić w programie elementy prawa medycznego i farmaceutycznego. Analogicznie, dla przedstawicieli określonych branż należy zwrócić uwagę na prawo budowlane, komunikacyjne, transportowe czy ubezpieczeniowe. Organizator szkolenia z pewnością trafnie zdiagnozuje potrzeby przedsiębiorstwa i pomoże w drobiazgowym planowaniu idealnie skrojonego programu.
Jeżeli potrzebujemy dodatkowego źródła finansowania biznesu, warto zwrócić uwagę na kurs pozyskiwania funduszy unijnych. Nie będą to oczywiście zajęcia czysto prawnicze, ale bez znajomości przepisów ciężko o uzyskanie dofinansowania. Warto się do tego przyłożyć zwłaszcza gdy jesteśmy małymi przedsiębiorcami.
Dział prawny w firmie
Dział prawny znajdziemy w wielu dużych firmach. To jak liczny i zróżnicowany jest pod względem specjalizacji zależy od branży. Zadania zatrudnionych specjalistów to opiniowanie i sporządzanie kontraktów oraz czuwanie nad pełną zgodnością dokumentacji z literą prawa. Podejmują się także bieżącego doradztwa oraz ewentualnej obsługi postępowań. Przy zatrudnianiu prawników przedsiębiorcy zwracają uwagę głównie na doświadczenie zawodowe – nic dziwnego. Wszelkie błędy mogą napytać nam biedy nie tylko w Urzędzie Skarbowym. Jeżeli nie potrzeba całego zespołu specjalistów, opłaca się zatrudnić przynajmniej jednego prawnika. W razie jakichkolwiek problemów z urzędami każdy przedsiębiorca będzie sobie wdzięczny za tę decyzję!
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
Szkolenia z umiejętności osobistych – dlaczego warto się na nie wybrać?
- Przeczytasz w 3 minut
- 194 wyświetleń
Koszulki z firmowym nadrukiem. Którą metodę znakowania odzieży najlepiej wybrać?
- Przeczytasz w 4 minut
- 170 wyświetleń
Pozycjonowanie i 3 rodzaje linkowania – Linkowanie wewnętrzne, linki wychodzące i backlinki (przychodzące) – sprawdź każdy rodzaj!
- Przeczytasz w 5 minut
- 169 wyświetleń